Šablony pro ZŠ a MŠ II.

WebLogolink_OP_VVV_hor_barva_cz

OPVVV, VÝZVA Č. 02_18_063 PODPORA ŠKOL FORMOU PROJEKTŮ ZJEDNODUŠENÉHO VYKAZOVÁNÍ – ŠABLONY II.

Základní škola T.G.Masaryka Rokycany, příspěvková organizace je realizátorem projektu s názvem: ŠABLONY II. - ZŠ TGM Rokycany, reg.č. CZ.02.3.X/0.0/0.0/18_063/0015582 v rámci Výzvy č. 02_18_063 ŠABLONY II., Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV).

Detaily projektu

Doba realizace: od 1. 9. 2019 do 31. 8. 2021

Finanční výše podpory: 1 772 133,-- Kč

Podpořeno:

Prostředky Evropského sociálního fondu v rámci OP VVV a státního rozpočtu ČR.

Hlavní kontaktní osoba projektu za naši školu:

Mgr. Lukáš Rada, ředitel školy

Tel: +420 371 724 691, (e-mail: rada.lukas@zstgmrokycany.cz)

Anotace projektu

Cílem výzvy je podpořit mateřské, základní a základní umělecké školy a školská zařízení pro zájmové vzdělávání (střediska volného času, školní družiny a školní kluby) formou projektů zjednodušeného vykazování. Výzva podpoří osobnostně profesní rozvoj pedagogů prostřednictvím dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, vzájemného setkávání a sdílení zkušeností pedagogů a odborníků z praxe, na pomoc školám a školským zařízením pro zájmové vzdělávání při společném vzdělávání dětí/žáků/studentů, a to možností personálního posílení o školního asistenta, školního psychologa, speciálního pedagoga, sociálního pedagoga, příp. chůvu v mateřské škole. Dále jsou podporovány extrakurikulární aktivity, spolupráce s rodiči dětí a žáků, kariérové poradenství žáků a aktivity rozvíjející metody výuky s využitím ICT.

ZÁKLADNÍ ŠKOLOU REALIZOVANÝ VÝBĚR ŠABLON projektu

2.​II/​6

Vzdě­lá­vá­ní pe­da­go­gic­kých pra­cov­ní­ků ZŠ – DVPP v roz­sa­hu 8 ho­din – va­ri­an­ty: osob­nost­ně-so­ci­ál­ní roz­voj, ICT, čte­nář­ská a ma­te­ma­tic­ká gra­mot­nost.

2.​II/​6 e

Vzdě­lá­vá­ní pe­da­go­gic­kých pra­cov­ní­ků ZŠ – DVPP v roz­sa­hu 8 ho­din - va­ri­an­ta e) In­klu­ze

2.​II/​10

Tan­de­mo­vá vý­u­ka v ZŠ

2.​II/​14

Za­po­je­ní od­bor­ní­ka z pra­xe do vý­u­ky v ZŠ

2.​II/​15

Za­po­je­ní ICT tech­ni­ka do vý­u­ky v ZŠ

2.​II/​16

Vy­u­ži­tí ICT ve vzdě­lá­vá­ní a) 64 ho­din

2.​II/​17

Klub pro žá­ky ZŠ - čte­nář­ský, ma­te­ma­tic­ký a ba­da­tel­ský klub

2.​II/​19

Pro­jek­to­vý den ve ško­le

2.​II/​20

Pro­jek­to­vý den mi­mo ško­lu

2.V/4

Vzdě­lá­vá­ní pe­da­go­gic­kých pra­cov­ní­ků ŠD/ŠK – DVPP v roz­sa­hu 8 ho­din – va­ri­an­ta ci­zí ja­zyk

2.V/5

Vzá­jem­ná spo­lu­prá­ce pe­da­go­gů ŠD/ŠK – osob­nost­ně-so­ci­ál­ní roz­voj

2.V/8

Za­po­je­ní od­bor­ní­ka z pra­xe do vzdě­lá­vá­ní v ŠD/ŠK

2.V/10

Vy­u­ži­tí ICT ve vzdě­lá­vá­ní a) 64 ho­din

2.V/12

Pro­jek­to­vý den v ŠD/ŠK

2.V/13

Pro­jek­to­vý den mi­mo ŠD/ŠK

Místní akční plán rozvoje vzdělávání II. v území ORP Rokycany (MAP II.)

Měs­to Roky­ca­ny je re­a­li­zá­to­rem a no­si­te­lem pro­jek­tu s ná­zvem: „Míst­ní akč­ní plán roz­vo­je vzdě­lá­vá­ní ORP Roky­ca­ny II.“, reg. č. pro­jek­tu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0010609 v rám­ci Vý­zvy č. 02_17_047 pro Míst­ní akč­ní plá­ny roz­vo­je vzdě­lá­vá­ní II v pri­o­rit­ní ose 3, Ope­rač­ní pro­gram Vý­zkum, vý­voj a vzdě­lá­vá­ní (OP VVV), kte­rý je fi­nanč­ně pod­po­řen z pro­střed­ků EU a stát­ní­ho roz­počtu ČR.

Do­ba re­a­li­za­ce pro­jek­tu: od 1. 9. 2018 do 31. 8. 2022

Cíle projektu/výstupy:

Hlav­ním cí­lem pro­jek­tu je zlep­še­ní kva­li­ty vzdě­lá­vá­ní v zá­klad­ních a ma­teř­ských ško­lách v úze­mí ORP Roky­ca­ny, a to pro­střed­nic­tvím bu­do­vá­ní a roz­vo­je udr­ži­tel­né­ho sys­té­mu ko­mu­ni­ka­ce a spo­lu­prá­ce zři­zo­va­te­lů, škol, or­ga­ni­za­cí ne­for­mál­ní­ho vzdě­lá­vá­ní, ro­di­čů, ve­řej­nos­ti a dal­ších vý­znam­ných ak­té­rů ovlivňují­cích vzdě­lá­vá­ní v tom­to úze­mí. Pro­jekt je za­mě­řen na pod­po­ru spo­leč­né­ho stra­te­gic­ké­ho plá­no­vá­ní, sdí­le­ní, re­a­li­za­ci a eva­lu­a­ci vzdě­lá­va­cích ak­ti­vit na­va­zu­jí­cích na vý­stu­py Míst­ní­ho akč­ní­ho plá­nu roz­vo­je vzdě­lá­vá­ní ORP Roky­ca­ny I., kte­rý byl re­a­li­zo­ván v le­tech 2016 až 2018. Míst­ní akč­ní plán roz­vo­je vzdě­lá­vá­ní ORP Roky­ca­ny II. te­dy pří­mo na­va­zu­je na do­sa­že­né vý­stu­py, de­fi­no­va­né pri­o­ri­ty a cí­le před­cho­zí­ho pro­jek­tu. V rám­ci pro­jek­tu bu­dou pod­po­ro­vá­ni pe­da­go­gič­tí a ve­dou­cí pra­cov­ní­ci škol for­mou men­to­rin­gu, sí­ťo­vá­ní se zku­še­ný­mi ko­le­gy, na­va­zo­vá­ní spo­lu­prá­ce s ostat­ní­mi ško­la­mi a dal­ší­mi vzdě­lá­va­cí­mi a kul­tur­ní­mu sub­jek­ty, kte­ré se po­dí­le­jí na vzdě­lá­vá­ní dě­tí a žá­ků v re­gi­o­nu. Sou­čás­tí pro­jek­tu jsou ak­ti­vi­ty pod­po­ru­jí­cí klí­čo­vé kom­pe­ten­ce a roz­voj po­ten­ci­á­lu všech dě­tí a žá­ků. Pro­jekt při­ne­se změ­nu v po­do­bě vy­tvo­ře­ní kon­cep­ce vzdě­lá­va­cí po­li­ti­ky v re­gi­o­nu, na­sta­ve­ní pro­ce­sů ří­ze­ní a hod­no­ce­ní kva­li­ty vzdě­lá­vá­ní. Úče­lem pro­jek­tu je, aby se spo­lu­prá­ce všech re­le­vant­ních ak­té­rů ve vzdě­lá­vá­ní v úze­mí ORP Roky­ca­ny na­sta­vi­la ta­ko­vým způ­so­bem, aby moh­la po­kra­čo­vat i po ukon­če­ní fi­nanč­ní pod­po­ry z OP VVV.

Datum vložení: 29. 11. 2022 9:43
Datum poslední aktualizace: 29. 11. 2022 9:48