Menu
Základní škola T.G.Masaryka Rokycany, příspěvková organizace
Základní škola T. G. Masaryka Rokycany

Let stratosférického balónu

Let stratosférického balónu 1

Projekt Dotkni se vesmíru vrcholí 20. 10. 2023.

Od jara se tým nadšenců napříč ročníky ve složení Daniel Kovář, Štěpán Kunta, Herbert Pohl, Adam Roub, Daniel Bastl, Lukáš Dongres, Tomáš Vacka, Jan Benetka, Filip Chochola a Filip Lukeš věnoval sestavování vesmírné sondy. Stratosférický balón ji vynese do výšky okolo 33 kilometrů nad zemí. Během letu ji budeme trackovat a následně se pro ni vypravíme na místo dopadu. Když se nám vše povede, můžeme se těšit na fotografie ze stratosféry. Náš let můžete sledovat zde pod volacím znakem TTS12. Startujeme v pražské Libuši v 7:00.

Tímto děkujeme sponzorům projektu.

Sponzoři projektu

 

 

Datum vložení: 19. 10. 2023 10:55
Datum poslední aktualizace: 19. 10. 2023 11:27