Menu
Základní škola T.G.Masaryka Rokycany, příspěvková organizace
Základní škola T. G. Masaryka Rokycany

Jarní hrátky v 1.A

Jarní hrátky v 1.A

V měsíci březnu jsme uskutečnili projekt s názvem Jarní hrátky. Projekt byl zaměřen na téma jarních květin, které můžeme vidět na loukách a zahradách, k seznámení se s rostlinami, k procvičení znalostí o jarních rostlinách, o jejich důležitosti obzvláště na jaře.

Společně jsme si povídali o jarních květinách, sdělili jsme si svůj vztah k přírodě, jaru, ukazovali obrázky a seznamovali s jejich názvy.  Skutečné  rostliny jsme porovnávali a vyhledávali v knihách, zjišťovali, zda jsou léčivé nebo jedovaté. Při vytváření myšlenkové mapy jsme společně zjistili, co rostlina potřebuje k životu. Děti zaujalo, že při tvoření je napadaly stejné pojmy a zjistily, že mají podobné znalosti a zkušenosti. Jednotlivé skupiny vytvořily a prezentovaly plakátky, kde se vzájemně seznámily s jarními měsíci a jejich charakteristickými vlastnostmi, odůvodnily znaky jara. Každý si zkusil složit ručně malované obrázky jarních květin. Porovnávali jsme stavby rostlinného těla a seznámili se s funkcemi jednotlivých částí. Děti si vytvořily leporelo do kterého zaznamenaly vývojové fáze rostliny tulipánu. V poslední fázi projektu jsme se vydali na poznávačku do terénu, kde děti vyhledávaly jarní rostliny a vytvořily si papírovou vázičku s osvojenými květinami. Společně jsme projekt prodiskutovali v kruhu a shrnuli, jak moc je důležité se o přírodu starat a chránit ji.

 

Za 1.A   D. Paulová

Datum vložení: 10. 5. 2023 7:36
Datum poslední aktualizace: 11. 5. 2023 10:00

Škola

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.