Menu
Základní škola T.G.Masaryka Rokycany, příspěvková organizace
Základní škola T. G. Masaryka Rokycany

Halloween v 1.A

Halloween v 1.A

31.10. a 1.11. jsme se seznámili se svátky všech svatých - Dušičkami a Halloweenem.

Na začátku dne jsme si společně vymysleli cíle projektu. Nejžádanějším cílem bylo seznámit se s tradičními znaky svátků nebo zařazení tématu do předmětů. Projekt jsme zahájili tancem na písničku z pohádky Ať žijí duchové a dali se do práce. Halloweenské tvoření jsme prokládali plněním strašidelných úkolů a čarodějných kvízů. V matematice se děti dozvěděly z čeho si čarodějnice uvařila polévku,  při českém jazyce jakou cestou se vydal netopýr do strašidelného zámku, soutěžily ve skládání "písmenkových" dýní.  V rámci prvouky si děti složily podlahové puzzle kostry člověka a dozvěděly se, z jakých kostí se naše tělo skládá, co je to vlastně dýně, jak roste a spoustu dalších věcí. Po skupinovém dlabání dýní bylo na samotných dětech se domluvit na výsledném obličeji dýně. Před samotným ukončením projektu se děti rozhodly, že by byla škoda vydlabanou dužinu dýně vyhodit. A tak nám z jednodenního projektu vznikl projekt dvoudenní. Z dužiny děti upekly báječný dýňový koláč a uvařily výtečnou dýňovou polévku. Během pečení si děti vyrobily i halloweenskou výzdobu, netopýra. Na školním hřišti jsme uspořádali soutěžní klání v letu na koštěti. Letu se zúčastnily všechny děti a rychlost letu na koštěti  byla mnohdy skutečně neuvěřitelná.

Jeden z cílů, který si děti stanovily byl, Halloween si prožít a pořádně užít.  A to se dětem povedlo! Na výbornou!

Více fotografií:

Datum vložení: 3. 11. 2022 9:50
Datum poslední aktualizace: 30. 11. 2022 10:04

Škola

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.