Listohrátky v 1.A

Zveřejněno: 1. 11. 2022, zapsal: Mirka Kavalírová, přečteno: 89x

24.10. jsme uskutečnili projekt Listohrátky. Projekt probíhal formou činnostního učení a tvořivou dílnou na rokycanské stráni. Cílem projektu bylo podpořit tvořivost, manuální zručnost, vzdělání prostřednictvím prožitku a procvičení probraného učiva. Děti pracovaly v náhodně vybraných skupinách, aby si vyzkoušely, jak důležitá je spolupráce. Seznámily se s vlastnostmi přírodnin, plody a listy stromů, moderním výtvarným uměním land -art. Utvořením kruhu zjistily, jak obrovský je největší list na světě, zasoutěžily si v hodu žaludem do dálky nebo ve vytváření nejdelšího hada z listů zadaného stromu. Společně vytvářely zajímavé výtvarné obrazy nejen postav, ale i probraných písmen abecedy.

Děti si tento den odnesly spoustu nových zážitků a zkušeností.