Mezinárodní průkaz ISIC

Zveřejněno: 21. 5. 2021, zapsal: Mirka Kavalírová, přečteno: 336x

Vážení rodiče,

rádi bychom Vás informovali, že naše škola vydává svým žákům mezinárodní žákovský průkaz ISIC Školák. Tento průkaz je především identifikačním dokladem, který potvrzuje totožnost žáka a jeho příslušnost k naší škole; kromě toho funguje jako mezinárodně uznávaný doklad o školní docházce, akceptovaný ve 130 zemích světa (včetně všech členských zemí EU), a také jako karta využitelná pro zhruba 2.000 různých slev a výhod v ČR.

Co přináší ISIC Školák vydaný přes naši školu?

• Od září 2021 bude sloužit ke vstupu do školy a k evidenci docházky. V souvislosti se spuštěním Bakalářů On-line bude od začátku nového školního roku zavedena elektronická třídnice, ve které budete mít přehled o příchodu a odchodu vašich dětí ze školy a do školy v reálném čase. V blízké budoucnosti bude ISIC používán i jako čipová karta do jídelny.
  • Je oficiálním průkazem žáka naší školy.
  • Školní průkaz ISIC není potřeba si pořizovat každý rok znovu. Jeho platnost je až pět let od vydání; platnost je také omezena dobou docházky na základní školu.
  • Školní ISIC Školák je levnější! Průkaz stojí jen 250 Kč na celou dobu platnosti (průkaz pořízený mimo školu stojí 350 Kč na jeden rok). V případě ztráty či zničení vystavujeme duplikát za 110 Kč.
  • Pro mnohé instituce a veřejné dopravce slouží jako ideální doklad o věku držitele, např. pro získání zlevněného jízdného.

Co přináší ISIC Školák?

• Platnost ve 130 zemích světa, více než 125.000 slev po celém světě.
  • Možnost zřízení speciálního celoroční cestovní pojištění UNIQA.
  • Je akceptován dopravci po celé ČR jako potvrzení věku a oprávnění čerpat slevu na jízdném ve výši 75 %.
  • Slevy na více než 2.000 místech v ČR:
    • při nákupech, stravování a vzdělávání, v internetových obchodech viz www.isic.cz
    • na vstupném do kulturních institucí
    • na permanentky v lyžařských areálech
    • na vstupném do světově proslulých kulturně-historických památek
    • v kinech, na koupalištích a dalších zábavních areálech

Jak si průkaz objednat?

Žákům byla rozdána „Žádost o vystavení průkazu ISIC“ a dokument „Informační povinnost“ obsahující detaily o pravidlech pro užívání průkazu a zpracování osobních údajů. Najdete ho zde v příloze a také na našem webu. Do 4. 6. 2021 uhraďte, prosím, poplatek 250 Kč třídnímu učiteli.

Pokud již ISIC kartu vydanou školou doma máte, nic v tomto směru nepodnikáte dále.

Agendu ISIC v naší škole řeší Mgr. Mirka V. Kavalírová. S dotazy jí můžete psát na kavalirova.mirka@zstgmrokycany.cz

Souhlasem s vystavením ISIC karty souhlasíte zároveň s pořízením průkazové fotografie žáka na půdě školy.

Hotový průkaz s pouzdrem a šňůrkou na krk bude žákům vydán ve škole.

Pokud nesouhlasíte s pořízením ISIC karty, bude vydán čip proti vratné záloze 250 Kč, který ovšem nesplňuje podmínky studentského průkazu a postrádá výhody. Slouží pouze pro vstup do školy a evidenci v třídní knize.

Mgr. Lukáš Rada

Ředitel školy