Zpráva ze školního výletu do Francie a Anglie v červnu 2019

Zveřejněno: 12. 6. 2019, zapsal: Mirka Kavalírová, přečteno: 449x

Výlet, jakého jsme se zúčastnili s naší školou, by měl vyzkoušet každý, kdo chce alespoň trochu poznat země jako je Francie a Anglie. Samozřejmě, že se tak velké země nedají poznat za dva nebo tři dny, ale jsme rádi, že jsme do nich alespoň na chvilku mohli nakouknout.

 

Ve Francii jsme navštívili Paříž a Versailles.V Paříži jsme vystoupali na dominantu města Eiffelovu věž, ze které je nádherný výhled do širokého okolí. Viděli jsme Paříž z lodi na řece Seině. Navštívili jsme muzeum v Louvru, a viděli slavnou (ale malou) Monu Lisu. Prošli jsme se po jediném kopci Paříže Montmartru a před deštěm se schovali do baziliky Sacre Coeur. Byli jsme se podívat u zdi lásky, na které bylo napsáno 250 jazyky „Miluji tě“. Asi nejhezčím místem byly zahrady ve Versailles.

 

Lodí jsem se dostali z Francie do Anglie asi za hodinu a půl.V Anglii jsme navštívili město Canterbury a jeho katedrálu. Další zastávka byla na hradě Leeds, kde žila jedna z manželek Jindřicha VIII. a nás tu nejvíce nadchlo obrovské bludiště tvořené z keřů.

 

V Londýně jsme se viděli London Eye, Buckinghamský palác, Tower a Tower Bridge přes řeku Temži, svezli jsme se lanovkou a navštívili jsme British Museum. Nádherný pohled na celý Londýn je z vysoké budovy The Shard, kde jsme vyjeli výtahem 72 pater. Zajímavým zážitkem byla návštěva nahrávacího, kouzelnického studia, kde se točil Harry Potter.

 

Na rozdíl od Francie, kde jsme spali v hotelu, v Anglii jsme byli ubytovaní v rodinách. Velkou radost nám udělal fakt, že jsme si s našimi náhradními rodiči dokázali povídat.

 

Jitka Frantová a Roman Čihák, 8.B