Kreativní generace

Zveřejněno: 17. 10. 2016, zapsal: ict-optim.cz , přečteno: 770x

Dne 14. října 2016 se třída 9.B ze ZŠ TGM Rokycany zúčastnila projektu 72 hodin. Naše třída se spolu s panem učitelem Lukášem Radou rozhodla navštívit obyvatele domova pro seniory a potěšit je zpěvem a vzájemným povídáním. Pro seniory byl připraven i zajímavý program. Na úvod jsme pod vedením paní učitelky Heleny Orcígrové zazpívali několik lidových písní, které místní obyvatelé znali, a tak se přidali k nám. Po dozpívání jsme si pro seniory připravili kreativní tvoření podzimních dekorací a hraní společenských her, u kterých jsme s nimi mluvili o dětství, škole, dospívání, životě a také o pobytu v domově. Na konci jsme se ještě rozloučili kratičkým zpíváním a každému jsme na památku darovali papírové srdce, které jsme vyrobili. Ale ne všechno je tak růžové, jak by se na první pohled mohlo zdát. Při návštěvě těchto seniorů jsme si uvědomili, že většina z nich je velice opuštěná a smutná, jelikož se nemohou pravidelně stýkat s rodinou, a tak se uzavírají do sebe, jsou odmítaví a žijí jen se svými myšlenkami.

A co můžeme říct na závěr? Návštěva v rámci projektu 72 hodin byla pro obě generace velmi emocionální. Povedlo se nám ukázat seniorům, že se na ně nezapomnělo a že jsou pořád lidé, kteří chtějí a budou chtít jim v tomto směru pomáhat. Doufáme, že se o tuto dobročinnou pomoc začne zajímat více lidí, kteří tím seniory udělají šťastnějšími.

Eliška Mužová, 9. B