5. 12. 2019 Návštěva partnerské školy

Zveřejněno: 8. 12. 2019, zapsal: Mirka Kavalírová, přečteno: 166x

Žáci 7. tříd ZŠ TGM Rokycany využili pozvání své německé partnerské školy v Sulzbach-Rosenbergu a 5. prosince ji navštívili.

První bodem společného programu byl malý vánoční koncert, který si několik našich dívek připravilo pro své hostitele. Pak již naplno propukl sportovní den. Smíšená česko-německá družstva žáků soutěžila ve fotbale a několika dalších, spíše zábavných disciplínách. Velmi zajímavá byla následná prohlídka školy. Místní děti provázely své hosty po škole, která je zaměřená na rozvíjení technických a manuálních dovedností. Obdivovali jsme učebny vybavené jako truhlářské, hrnčířské, krejčovské dílny, cvičnou kuchyň a laboratoře. Všem učarovala obrovská tělocvična.

Po vydatném obědě přišlo rozloučení. Oba ředitelé – Peter Danninger a Lukáš Rada - se shodli na tom, že takováto setkání jsou velmi důležitá pro prohloubení porozumění sousedních národů a je třeba je podporovat. Žáci se dorozumívali německy a anglicky a ověřili si tak, jak nutné je učení se cizím jazykům.

Sedmáci odjížděli plni dojmů, natěšení na další setkání, které se uskuteční na podzim na oplátku v Masaryčce. V plánu je i červnové setkání učitelů v Německu.

PaedDr. Eva Slavíková