Projekt Edison 2019

Zveřejněno: 19. 9. 2019, zapsal: Mirka Kavalírová, přečteno: 449x

Dne 9. 9. -13. 9. se konal ve škole ZŠ T. G. Masaryka Rokycany projekt Edison. Šest zahraničních studentů k nám zavítalo z Indie, Ukrajiny, Gruzie, Srí Lanky, Turecka a Tuniska. Od pondělí začali všem třídám přednášet o svých zemích, rodině, kultuře a dalších zajímavostech. Projekt zahrnoval poznávání cizích zemí a kultur tím způsobem, že studenti společně s našimi žáky podnikali různé výlety. V úterý s námi a s 9.B jeli na výlet do Plzně, kde jsme navštívili pivovar Pilsner Urquell a prošli si historická a známá místa ve středu Plzně. Ve středu večer jsme se šli podívat na hvězdárnu v Rokycanech a ve čtvrtek jsme uspořádali v naší škole Global Village, kde studenti vařili svá místní jídla a prezentovali svoji zemi. V pátek 13. 9. pak studenti odjeli.  Byli jsme moc rádi, že k nám studenti přijeli, protože jsme si mohli procvičit angličtinu a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí o jejich zemích. Projekt Edison bychom doporučili i jiným školám. Pro nás to bylo velmi přínosné a naučné.

Kolektiv 9.A