Noc s Andersenem

Zveřejněno: 2. 4. 2018, zapsal: Marcela Sobotková, přečteno: 476x

Každoročně se někteří učitelé a žáci zapojují do mezinárodní akce Noc s Andersenem,  tajuplnou noc ve škole plnou her, soutěží, čtení a zábavy prožili ve škole žáci prvního, šestého a sedmého ročníku. 23.3. nocovaly děti v Čechách, na Moravě i ve Slezsku, na Slovensku, v českých školách bez hranic, českých krajanských spolcích a zahraničních knihovnách i školách, jsou mezi nimi účastníci z Polska, Srbska, Chorvatska, Slovinska, Bulharska, USA, Austrálie, Řecka, Velké Británie, Německa, Dánska, Nového Zélandu, Malty, Španělska, Portugalska, Švýcarska, Francie Itálie, Saudské Arábie, Ruska a dvacítka dětí v africkém kibucu v Keni.

Letošní Noc s Andersenem byla věnována spisovateli a malíři Josefu Čapkovi a spisovateli Jaroslavu Foglarovi. Četli jsme si ukázky z nejznámějších děl, pouštěli jsme si zfilmovaná díla a samozřejmě poslouchali pohádky H. Ch. Andersena, děti dostaly jako dárek od Audiotéky zdarma poslech pohádky Statečný cínový vojáček. Největší odměnou byl čas strávený se spolužáky, pyžamová párty a dort skoro jako od pejska a kočičky. Pro jednotlivé třídy si program připravili třídní učitelé Blanka Minaříková, Lukáš Rada a Marcela Sobotková.

Mgr. Marcela Sobotková