Global Money Week

Zveřejněno: 31. 3. 2017, zapsal: Marcela Sobotková, přečteno: 756x

Naše škola se zapojila  v týdnu od 27. 3. do 2. 4. do celosvětové akce GLOBAL MONEY WEEK, jedná se o mezinárodní projekt v rámci finanční gramotnosti. Všechny třídy I. i II. stupně se velmi aktivně zapojily, vyučující pro ně připravili výuku FG v rámci různých předmětů. Při matematice se počítaly úroky, děti navrhovaly při VV platební karty, kreslily návrh nových bankovek, při hodinách slohu pracovaly  s rčeními a příslovími, které se nějakým  způsobem týkají financí, potřeb, práce a podobně. V hodinách dějepisu si žáci udělali malou exkurzi do historie peněz a seznámili se s cizími měnami. Žáci, kteří mají nepovinný předmět FG, si připravili pro své mladší spolužáky workshopy a prezentace, děti se tak od svých spolužáků dozvěděly něco o historii peněz, o směnném obchodu, co to peníze vlastně jsou, jak vypadají naše bankovky a mince, jakou mají hodnotu, jaké jsou ochranné prvky . Za tuto snahu bude škola oceněna titulem finančně gramotné  školy od organizátorů GLOBAL MONEY WEEK. Děkuji všem kolegům a kolegyním za spolupráci, úžasné nápady a realizaci celého projektu.