Návštěva partnerské školy

Zveřejněno: 11. 11. 2016, zapsal: ict-optim.cz , přečteno: 804x

Dne 8. 11. 2016 žáci osmých a devátých tříd navštívili německou partnerskou školu v Sulzbachu – Rosenbergu. Osmáci si připravili dramatizaci pověsti o rokycanském městském znaku k výročí Karla IV. a předvedli ji německy v školní aule. Poté místní děti provedly návštěvu školou a zavedly ji do jídelny, kde na ně čekal oběd. Když si pochutnali, společně s ředitelem školy se poohlédli po okolí. Zastavili se například v zámeckém areálu s krásnou vyhlídkou, tamějším evangelickém kostele, viděli hotel, kde přenocoval Karel IV., a starobylou radnici. Po procházce všichni uvítali možnost nákupu drobných dárků a občerstvení a vydali se zpátky do České republiky. Představení sklidilo velký úspěch, výlet se líbil a na jaře navštíví na oplátku děti z Německa naši školu.

Andrea Kiliánová, IX.B